অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস সম্পর্কে আলোচনা কর? ...

অসমীয়াউপন্যাস অসমীয়া সাহিত্যৰ এক আধুনিক সৃষ্টি। পাশ্চাত্য সাহিত্যৰ প্ৰভাৱ আৰু প্ৰত্যক্ষ অনুকৰণত জন্ম হ’লেও[1] অতি সোনকালে ই অসমীয়া সাহিত্যৰ এক অবিচ্ছেদ্য অংগ হৈ পৰে। এটা বিশ্বাসযোগ্য ঊনবিংশ শতাব্দীৰ দ্বিতীয়াৰ্দ্ধত অসমীয়া সাহিত্যলৈ অসমীয়া উপন্যাসৰ আগমণ ঘটে। কিন্তু প্ৰকৃত উপন্যাসৰ গঠন আৰু বিকাশৰ বাবে যি পটভূমি আৰু পৰিবেশৰ অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস প্ৰয়োজন সেয়া অসমত বিংশ শতাব্দীতহে সৃষ্টি হয়। সেয়েহে অসমীয়া সাহিত্যত উপন্যাসৰ অকাল বোধন হয় বুলি কোৱা হয়।[3] অসমীয়া উপন্যাস প্ৰকৃততে ইংৰাজী শিক্ষা আৰু সাহিত্যৰ ফল। ইংৰাজৰ দেশ শাসন কালত বঙালী ভাষাৰ অবাধ অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস প্ৰচলনে অসমীয়া ভাষাৰ গতি ৰূদ্ধকৰিবলৈ লোৱাৰ সময়তে কিছুমান চৰকাৰী আৰু বেচৰকাৰী অনুষ্ঠানে অসমীয়া ভাষা-সাহিত্যৰ চৰ্চা কৰিবলৈ লয় কাহিনী,পৰিচিত নৰনাৰী,সমাজৰ বাস্তৱ অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস সমস্যা আৰু মানুহৰ হৃদয়বেদনা আৰু আশা-আকাংখ্যাই যেতিয়া সুগঠিত,সুসংহত ৰূপত প্ৰকাশ লাভ কৰে তাক উপন্যাস বোলা হয়।[2] অৱশ্যে আজি আধুনিক অসমীয়া অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস উপন্যাসে এই সংজ্ঞা অতিক্ৰম কৰিছে[উদ্ধৃতিৰ প্ৰয়োজন]। আহোমৰ ছশ বছৰীয়া শাসনৰ পৰা আৰম্ভকৰি অসম আন্দোলনৰ দৰে বিভিন্ন ঘটনা-পৰিঘটনাই সৃষ্টি কৰা পৰিবেশ-পৰিস্থিতিয়ে উপন্যাস সৃষ্টিৰ কাৰকহিচাপে কাম কৰি আহিছে আৰু আজি অসমীয়া উপন্যাসে ভাৰতৰ আন আন ভাষাসমূহৰ মাজতো জিলিকি উঠিব পাৰিছে ঊনবিংশ শতাব্দীৰ দ্বিতীয়াৰ্দ্ধত অসমীয়া সাহিত্যলৈ অসমীয়া উপন্যাসৰ আগমণ ঘটে। কিন্তু প্ৰকৃত উপন্যাসৰ গঠন আৰু বিকাশৰ বাবে যি পটভূমি আৰু পৰিবেশৰ প্ৰয়োজন সেয়া অসমত বিংশ শতাব্দীতহে সৃষ্টি হয়। সেয়েহে অসমীয়া সাহিত্যত উপন্যাসৰ অকাল বোধন হয় বুলি কোৱা হয়।[3] অসমীয়া উপন্যাস প্ৰকৃততে ইংৰাজী শিক্ষা আৰু সাহিত্যৰ ফল। ইংৰাজৰ দেশ শাসন কালত বঙালী ভাষাৰ অবাধ প্ৰচলনে অসমীয়া ভাষাৰ গতি ৰূদ্ধকৰিবলৈ লোৱাৰ সময়তে কিছুমান চৰকাৰী আৰু বেচৰকাৰী অনুষ্ঠানে অসমীয়া ভাষা-সাহিত্যৰ চৰ্চা কৰিবলৈ লয়
Romanized Version
অসমীয়াউপন্যাস অসমীয়া সাহিত্যৰ এক আধুনিক সৃষ্টি। পাশ্চাত্য সাহিত্যৰ প্ৰভাৱ আৰু প্ৰত্যক্ষ অনুকৰণত জন্ম হ’লেও[1] অতি সোনকালে ই অসমীয়া সাহিত্যৰ এক অবিচ্ছেদ্য অংগ হৈ পৰে। এটা বিশ্বাসযোগ্য ঊনবিংশ শতাব্দীৰ দ্বিতীয়াৰ্দ্ধত অসমীয়া সাহিত্যলৈ অসমীয়া উপন্যাসৰ আগমণ ঘটে। কিন্তু প্ৰকৃত উপন্যাসৰ গঠন আৰু বিকাশৰ বাবে যি পটভূমি আৰু পৰিবেশৰ অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস প্ৰয়োজন সেয়া অসমত বিংশ শতাব্দীতহে সৃষ্টি হয়। সেয়েহে অসমীয়া সাহিত্যত উপন্যাসৰ অকাল বোধন হয় বুলি কোৱা হয়।[3] অসমীয়া উপন্যাস প্ৰকৃততে ইংৰাজী শিক্ষা আৰু সাহিত্যৰ ফল। ইংৰাজৰ দেশ শাসন কালত বঙালী ভাষাৰ অবাধ অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস প্ৰচলনে অসমীয়া ভাষাৰ গতি ৰূদ্ধকৰিবলৈ লোৱাৰ সময়তে কিছুমান চৰকাৰী আৰু বেচৰকাৰী অনুষ্ঠানে অসমীয়া ভাষা-সাহিত্যৰ চৰ্চা কৰিবলৈ লয় কাহিনী,পৰিচিত নৰনাৰী,সমাজৰ বাস্তৱ অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস সমস্যা আৰু মানুহৰ হৃদয়বেদনা আৰু আশা-আকাংখ্যাই যেতিয়া সুগঠিত,সুসংহত ৰূপত প্ৰকাশ লাভ কৰে তাক উপন্যাস বোলা হয়।[2] অৱশ্যে আজি আধুনিক অসমীয়া অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস উপন্যাসে এই সংজ্ঞা অতিক্ৰম কৰিছে[উদ্ধৃতিৰ প্ৰয়োজন]। আহোমৰ ছশ বছৰীয়া শাসনৰ পৰা আৰম্ভকৰি অসম আন্দোলনৰ দৰে বিভিন্ন ঘটনা-পৰিঘটনাই সৃষ্টি কৰা পৰিবেশ-পৰিস্থিতিয়ে উপন্যাস সৃষ্টিৰ কাৰকহিচাপে কাম কৰি আহিছে আৰু আজি অসমীয়া উপন্যাসে ভাৰতৰ আন আন ভাষাসমূহৰ মাজতো জিলিকি উঠিব পাৰিছে ঊনবিংশ শতাব্দীৰ দ্বিতীয়াৰ্দ্ধত অসমীয়া সাহিত্যলৈ অসমীয়া উপন্যাসৰ আগমণ ঘটে। কিন্তু প্ৰকৃত উপন্যাসৰ গঠন আৰু বিকাশৰ বাবে যি পটভূমি আৰু পৰিবেশৰ প্ৰয়োজন সেয়া অসমত বিংশ শতাব্দীতহে সৃষ্টি হয়। সেয়েহে অসমীয়া সাহিত্যত উপন্যাসৰ অকাল বোধন হয় বুলি কোৱা হয়।[3] অসমীয়া উপন্যাস প্ৰকৃততে ইংৰাজী শিক্ষা আৰু সাহিত্যৰ ফল। ইংৰাজৰ দেশ শাসন কালত বঙালী ভাষাৰ অবাধ প্ৰচলনে অসমীয়া ভাষাৰ গতি ৰূদ্ধকৰিবলৈ লোৱাৰ সময়তে কিছুমান চৰকাৰী আৰু বেচৰকাৰী অনুষ্ঠানে অসমীয়া ভাষা-সাহিত্যৰ চৰ্চা কৰিবলৈ লয় Asamiyaupanyas Asamiya Sahityar Ec Adhunik Srishti Pashchatya Sahityar Prabhaw Aru Pratyaksh Anukaranat Janma Holeo Atti Sonkale E Asamiya Sahityar Ec Abichchhedya Anga Hai Pare Etah Bishwasajogya Unabingsh Shatabdir Dwitiyarddhat Asamiya Sahityalai Asamiya Upanyasar Agaman Ghate Kintu Prakrit Upanyasar Gathan Aru Bikashar Babe Ji Patabhumi Aru Paribeshar Asamiya Bikhyat Upanyas Prayojan Seya Asamat Bingsh Shatabditahe Srishti Hay Seyehe Asamiya Sahityat Upanyasar Akal Bodhan Hay Bully Kowa Hay Asamiya Upanyas Prakritate Ingraji Siksha Aru Sahityar Fall Ingrajar Desh Hasn Kalat Bangali Bhashar Abadh Asamiya Bikhyat Upanyas Prachalane Asamiya Bhashar Gatti Ruddhakariblai Lowar Samayate Kichhuman Charakari Aru Becharakari Anushthane Asamiya Bhasha Sahityar Charcha Karibalai Lay Kahini Parichit Naranari Samajar Bastaw Asamiya Bikhyat Upanyas Samasya Aru Manuhar Hridayabedna Aru Asha Akankhyai Jetiya Sugthit Susanghat Rupat Prakash Love Kare Tek Upanyas Bolla Hay Awashye Aji Adhunik Asamiya Asamiya Bikhyat Upanyas Upanyase AE Sanggya Atikram Karichhe Uddhritir Prayojan Ahomar Shusha Bachhariya Shasanar Para Arambhakari Acm Andolanar Dare Bibhinna Ghatana Parighatanai Srishti Korea Paribesh Paristhitiye Upanyas Srishtir Karakahichape Come Kari Ahichhe Aru Aji Asamiya Upanyase Bharatar An An Bhashasmuhar Majto Jiliki Uthib Parichhe Unabingsh Shatabdir Dwitiyarddhat Asamiya Sahityalai Asamiya Upanyasar Agaman Ghate Kintu Prakrit Upanyasar Gathan Aru Bikashar Babe Ji Patabhumi Aru Paribeshar Prayojan Seya Asamat Bingsh Shatabditahe Srishti Hay Seyehe Asamiya Sahityat Upanyasar Akal Bodhan Hay Bully Kowa Hay Asamiya Upanyas Prakritate Ingraji Siksha Aru Sahityar Fall Ingrajar Desh Hasn Kalat Bangali Bhashar Abadh Prachalane Asamiya Bhashar Gatti Ruddhakariblai Lowar Samayate Kichhuman Charakari Aru Becharakari Anushthane Asamiya Bhasha Sahityar Charcha Karibalai Lay
Likes  0  Dislikes
WhatsApp_icon
500000+ दिलचस्प सवाल जवाब सुनिये 😊

Similar Questions

More Answers


অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস অসমীয়া উপন্যাস অসমীয়া সাহিত্যৰ এক আধুনিক সৃষ্টি। পাশ্চাত্য সাহিত্যৰ প্ৰভাৱ আৰু প্ৰত্যক্ষ অনুকৰণত জন্ম হ’লেও অতি সোনকালে ই অসমীয়া সাহিত্যৰ এক অবিচ্ছেদ্য অংগ হৈ পৰে। এটা বিশ্বাসযোগ্য কাহিনী,পৰিচিত নৰনাৰী,সমাজৰ বাস্তৱ সমস্যা আৰু মানুহৰ হৃদয়বেদনা আৰু আশা-আকাংখ্যাই যেতিয়া সুগঠিত,সুসংহত ৰূপত প্ৰকাশ লাভ কৰে তাক উপন্যাস বোলা হয়। অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস অৱশ্যে আজি আধুনিক অসমীয়া উপন্যাসে এই সংজ্ঞা অতিক্ৰম কৰিছে[উদ্ধৃতিৰ প্ৰয়োজন। অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস আহোমৰ ছশ বছৰীয়া শাসনৰ পৰা আৰম্ভকৰি অসম আন্দোলনৰ দৰে বিভিন্ন ঘটনা-পৰিঘটনাই সৃষ্টি কৰা পৰিবেশ-পৰিস্থিতিয়ে উপন্যাস সৃষ্টিৰ কাৰকহিচাপে কাম কৰি আহিছে আৰু আজি অসমীয়া অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস উপন্যাস এ ভাৰতৰ আন আন ভাষাসমূহৰ মাজতো জিলিকি উঠিব পাৰিছে।
Romanized Version
অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস অসমীয়া উপন্যাস অসমীয়া সাহিত্যৰ এক আধুনিক সৃষ্টি। পাশ্চাত্য সাহিত্যৰ প্ৰভাৱ আৰু প্ৰত্যক্ষ অনুকৰণত জন্ম হ’লেও অতি সোনকালে ই অসমীয়া সাহিত্যৰ এক অবিচ্ছেদ্য অংগ হৈ পৰে। এটা বিশ্বাসযোগ্য কাহিনী,পৰিচিত নৰনাৰী,সমাজৰ বাস্তৱ সমস্যা আৰু মানুহৰ হৃদয়বেদনা আৰু আশা-আকাংখ্যাই যেতিয়া সুগঠিত,সুসংহত ৰূপত প্ৰকাশ লাভ কৰে তাক উপন্যাস বোলা হয়। অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস অৱশ্যে আজি আধুনিক অসমীয়া উপন্যাসে এই সংজ্ঞা অতিক্ৰম কৰিছে[উদ্ধৃতিৰ প্ৰয়োজন। অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস আহোমৰ ছশ বছৰীয়া শাসনৰ পৰা আৰম্ভকৰি অসম আন্দোলনৰ দৰে বিভিন্ন ঘটনা-পৰিঘটনাই সৃষ্টি কৰা পৰিবেশ-পৰিস্থিতিয়ে উপন্যাস সৃষ্টিৰ কাৰকহিচাপে কাম কৰি আহিছে আৰু আজি অসমীয়া অসমীয়া বিখ্যাত উপন্যাস উপন্যাস এ ভাৰতৰ আন আন ভাষাসমূহৰ মাজতো জিলিকি উঠিব পাৰিছে। Asamiya Bikhyat Upanyas Asamiya Upanyas Asamiya Sahityar Ec Adhunik Srishti Pashchatya Sahityar Prabhaw Aru Pratyaksh Anukaranat Janma Holeo Atti Sonkale E Asamiya Sahityar Ec Abichchhedya Anga Hai Pare Etah Bishwasajogya Kahini Parichit Naranari Samajar Bastaw Samasya Aru Manuhar Hridayabedna Aru Asha Akankhyai Jetiya Sugthit Susanghat Rupat Prakash Love Kare Tek Upanyas Bolla Hay Asamiya Bikhyat Upanyas Awashye Aji Adhunik Asamiya Upanyase AE Sanggya Atikram Karichhe Uddhritir Prayojan Asamiya Bikhyat Upanyas Ahomar Shusha Bachhariya Shasanar Para Arambhakari Acm Andolanar Dare Bibhinna Ghatana Parighatanai Srishti Korea Paribesh Paristhitiye Upanyas Srishtir Karakahichape Come Kari Ahichhe Aru Aji Asamiya Asamiya Bikhyat Upanyas Upanyas A Bharatar An An Bhashasmuhar Majto Jiliki Uthib Parichhe
Likes  0  Dislikes
WhatsApp_icon

Vokal is India's Largest Knowledge Sharing Platform. Send Your Questions to Experts.

Related Searches:Asamiya Bikhyato Upanyas Somporke Alochana Kor ,Talk About The Famous Novel Of Asmiya?,


vokalandroid